Jak zachować świeżość uczuć w związku?

Związek dwojga ludzi to szkoła kompromisu, wzajemne poświęcenie i zrozumienie, o które jednak niekiedy trudno, gdyż wymagają ciągłej pracy. Niezwykle istotne jest również wypowiadanie własnego zdania.

Zatem, jak pielęgnować związek, aby nie był nudny?

para4

Wzajemne poszanowanie

Naucz się szanować opinię swojego partnera. Nie możesz narzucać innym, co mają myśleć, ponieważ każdy z nas jest istotą myślącą i ma prawo do własnego zdania. A inna sugestia partnera nie oznacza od razu powodu do kłótni  Denerwujesz się, gdy mąż powiedział Ci, że brzydko wyglądasz w danej sukience? Niepotrzebnie. Odpowiedział Ci szczerze, a więc tak, jak go o to prosiłaś, mimo że Ty w podświadomości oczekiwałaś na słowa zachwytu. Pamiętaj, on tego nie powiedział, aby zrobić Ci przykrość, ale dlatego, żeby wspólnie z Tobą wybrać taką sukienkę, w której będziesz wyglądać oszałamiająco. To właśnie codzienne sprawy są często przyczyną sprzeczek, tylko dlatego, że nie umiemy postawić się na miejscu drugiej osoby.

Małostkowość

Kobiety mają to do siebie, że z błahej rzeczy potrafią zrobić olbrzymi problem. A to mężczyzn odpycha. Ty narzekasz na zwarcie w lampie, które zaraz spowoduje pożar w mieszkaniu, podczas gdy dla Twojego męża jest to kwestia dokręcenia lub wymienienia żarówki. Zanim rozpoczniesz spór, postaraj się obiektywniej spojrzeć na całą sytuację. To często się zdarza, ponieważ kobiety patrzą na wszystko przez pryzmat emocji, zaś mężczyznom w życiu przyświeca logika. Niestety, te dwa punkty widzenia wielokrotnie się nie powielają, co stanowi przyczynę kłótni.

Pokaż, że kochasz

Nawet niewielkie, codzienne gesty mogą skutecznie zapewnić małżonka co do uczuć, jakimi go darzysz. Nie wystarczy od czas do czasu powiedzieć zdawkowego „kocham Cię”. Najlepszym potwierdzeniem słów są czyny. Jeśli zatem widzisz, jak Twój mąż usilnie próbuje naprawić cieknący kran, podejdź do niego i zrób mu masaż pleców. Przygotuj mu kanapki do pracy i dołącz do nich krótki miłosny liścik. Te z pozoru błahe gesty umacniają i cementują więź między wami, jednocześnie uświadamiając drugą osobę o sile miłości.

Zaufanie

Podstawą udanego związku jest zaufanie, którego nie można zachwiać. Nawet jeśli masz pewne wątpliwości co do późniejszego powrotu z pracy męża, zanim rzucisz mu prosto w twarz, że nie wierzysz, pozwól najpierw wyjaśnić mu zaistniałe okoliczności. Bez zaufania żaden związek nie ma racji bytu, pamiętaj o tym.

2.5/5 - (2 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.