Jak wybrać prezent na Mikołaja?

6 grudnia obchodzimy na całym świecie święto Świętego Mikołaja, w naszym kraju popularnie określane mianem mikołajek. To świetna tradycja, aby bliskim osobom, w tym dzieciom, przygotować drobny upominek. Jak jednak wybrać taki prezent na Mikołaja? Czy powinien świadczyć o naszej hojności, czy wręcz przeciwnie – wystarczy, jeśli będzie skromny? Czym kierować się przy dokonywaniu zakupów?

O tym wszystkim piszemy dzisiaj. Zapraszamy do lektury!

Prezent na Mikołaja dla dziecka

Największą radość z otrzymywania prezentów mają bez wątpienia dzieci. Także w mikołajki to właśnie one z ogromną niecierpliwością oczekują staruszka w czerwonym płaszczu i z czapką na głowie, przynoszącego podarki. Radzimy, aby nie były drogie, a wręcz przeciwnie. Idea obdarowywania się prezentami z okazji święta Świętego Mikołaja wiąże się z tym, że podrzucamy sobie drobiazgi, co ma być miłym gestem, świadectwem naszej pamięci o drugiej osobie – i właśnie tego warto już od najmłodszych lat uczyć dzieci.

Niestety, dzisiejszy świat, nastawiony konsumpcyjnie, utrudnia nam to zadanie. Zewsząd jesteśmy bombardowani informacjami, że prezent na Mikołaja czy na Święta Bożego Narodzenia powinien być okazały, drogi, nowoczesny… ale czy o to tak naprawdę chodzi? Nie dajmy się zwariować i wybierajmy prezenty, co do których mamy przekonanie, że nie będą po tygodniu użytkowania zajmowały miejsca w najgłębszej szufladzie, zapomniane może już na zawsze, ale że wpłyną na kreatywność dzieci i pozwolą im rozwijać zainteresowania, dostarczając przy tym niesamowitej frajdy.

Co więc można wybrać jako prezent na Mikołaja?

Integracji międzyludzkiej – z rodziną, znajomymi, przyjaciółmi, sprzyjają m.in. gry planszowe, stanowiące genialną alternatywę dla gier komputerowych czy konsolowych, pochłaniających współczesnym młodym ludziom stanowczo zbyt dużo czasu. Pozwalają na spędzanie wolnych chwil z najbliższymi, sprzyjają wysilaniu szarych komórek i rozwijają kreatywność.

Można również zdecydować się na zakup zabawek edukacyjnych, które rozwijają u najmłodszych różne umiejętności, w zależności od tego, dla dziecka w jakim wieku są przeznaczone. Dokonanie dobrego wyboru nie będzie trudne, gdyż wszystkie zabawki edukacyjne są doskonale oznaczone. W razie wątpliwości zawsze możemy poprosić o pomoc w wyborze sprzedawcę.

Dobrymi prezentami będą także książki – dostosowane oczywiście do wieku i potrzeb dzieci, ich gustu i zainteresowań, płyty z ulubioną muzyką, ubrania – o ile wiemy, że wpasujemy się w gust dzieci, albo bony prezentowe np. na odzież. Świetnie sprawdzić się mogą także kubki, ramki na zdjęcia itp.

Jeżeli bardzo chcemy, możemy skusić się na coś z elektroniki – tablet, laptop itp., jednak zastanówmy się wcześniej, czy aby na pewno mikołajki – dzień wręczania sobie drobnych prezentów – to naprawdę dobra okazja do takich zakupów…

prezent

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.