Jak wybrać i dbać o grill elektryczny?

Wcale nie trzeba być właścicielem dużego ogrodu, aby móc zorganizować przyjęcie z grillem. Świetnie w tym celu sprawdzi się także grill elektryczny, który można użyć zarówno na balkonie, jak i w domu.

O grillu elektrycznym możemy mówić w samych superlatywach. Nie dość, że można przygotowywać dania przez cały rok, bez względu na pogodę za oknem, nie potrzeba do jego rozpalenia węgla ani rozpałki. Jedyne, co musisz zrobić, to podłączyć do prądu. Prawda, że proste?

Wybór grilla elektrycznego

Na rynku dostępne są modele otwarte i zamknięte. W grillu z pokrywą danie robi się o wiele szybciej, ponieważ mięso albo warzywa opiekają się równocześnie z każdej ze stron. Wiele tego typu urządzeń można także rozłożyć. Wówczas grilluje się na dwóch płytach.

Grille elektryczne odróżniają się między sobą rodzajami rusztów. Jedne są z karbowaną powierzchnią albo płaską płytą grzewczą, podczas gdy inne mają tradycyjną kratkę z grzałką od spodu. Bez względu jednak na to, jaki rodzaj wybierzemy, musimy sprawdzić, czy wyposażony jest w otwory, których zadaniem jest odprowadzanie nadmiaru tłuszczu.

Ruszt oraz płyta powinna być zdejmowana. Wtedy o wiele prościej jest je czyścić. Najlepiej jest, gdy zawierają powłokę, do której nie przywiera pieczone jedzenie.

Nie bez znaczenia jest również moc urządzenia. Im wyższa, tym szybciej grill się rozgrzewa. Niejako minimum to 1500 W

Kolejna rzecz, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę, to termostat. Jeśli w grillu możemy regulować temperaturę, wtedy dania możemy przygotować tak, jak lubimy.

Czyszczenie grilla elektrycznego

Po skończonym grillowaniu zdejmujemy płytę i moczymy ją w wodzie z dodatkiem płynu do naczyń. Następnie przecieramy ją wilgotną, miękką szmatką. Łatwiej będzie się czyściło grill, kiedy nie będzie do końca wystudzony. Wtedy możemy zastosować specjalne środki w sprayu, dzięki którym zanieczyszczenia zostaną rozpuszczone. Na słabsze zabrudzenia idealnie sprawdzi się ocet i sok z cytryny.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.