Jak uratować związek?

Mąż albo partner odszedł od Ciebie jakiś czas temu i nie wiesz dokładnie, co się z nim dzieje? Spotyka się jak gdyby nigdy nic z dziećmi, często was odwiedza, rozmawia z Tobą bez negatywnych emocji, ale nagle chce rozwodu albo ostatecznego rozstania? Nie wiesz, co zrobić w takiej sytuacji? Najprawdopodobniej trzeba spróbować zawalczyć o uczucie męża, jednak nie jest to łatwe.

Dzisiaj mamy więc dla Ciebie kilka wskazówek, jak uratować związek.

klotnia

Jak uratować związek? – wskazówki

Ratowanie związku nie jest zadaniem łatwym, często wymaga rozwagi i próby obiektywnego spojrzenia na całe dotychczasowe relacje. Ciężko jest tego dokonać, gdyż w związek z reguły jesteśmy zaangażowani całym sercem – ale warto podjąć próbę, aby potem nie wyrzucać sobie, że zamiast działać, nic się nie robiło.

Jak zdiagnozować problem?

Opisana powyżej sytuacja, kiedy małżonkowie rozstają się, chociaż relacje między nimi wydają się być poprawne, wskazuje na to, że jest między nimi jakiś problem, którego jedna ze stron nie widzi, a druga nie chce o nim mówić. Strona porzucona zakłada, że to chwilowy kryzys, że partner może uległ zauroczeniu albo chce odpocząć i że za chwilę mu przejdzie.

Należy jednak liczyć się z tym, że mogą to być jedynie domysły. Że partnerowi wcale nie przejdzie, ponieważ kryzys nie jest chwilowy. O tym, że prawdopodobnie nie jest to „chwilowe rozstanie”, świadczyć może jego zachowanie – w końcu odwiedza dzieci i rozmawia ze swoją byłą drugą połówką bez napięcia i kłótni.

Jak postępować, aby uratować związek?

Koniecznie należy porozmawiać z partnerem o przyczynie odejścia. Strona porzucana chciałaby wiedzieć, o co chodzi. A odchodzący partner musi sobie zdawać sprawę z tego, że jego dotychczasowa druga połówka chce ratować małżeństwo. I te słowa, a nie „nie dam ci rozwodu”, najlepiej jest powiedzieć na początku.

Rozsądna może być także propozycja odłożenia decyzji o rozwodzie na jakiś czas, np. na pół roku. Ale tego muszą chcieć obie strony.

Jeśli partner będzie upierał się przy formalnym rozstaniu, próbowanie zmuszenia go do zmiany zdania nie poprawi raczej stosunków, ale tylko wywoła walkę. Walkę, w której nikt nie wygra, a przegrają wszyscy, a szczególnie dzieci.

Poza tym trzeba mieć pewność, że jest się w stanie zacząć życie małżeńskie od nowa, co nie zawsze jest łatwe.

Zobacz też:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.