Jak suszyć włosy z dyfuzorem

Jak ujarzmić puszące się włosy?

puszące się włosy

Jak ujarzmić puszące się włosy?

Włosy stają się niemożliwe do ułożenia, odnosisz wrażenie, że każdy z nich idzie w inna stronę. Dlaczego tak się dzieje? Z powodu ich wysuszenia.

W poniższym artykule przeczytasz, jak skutecznie ujarzmić puszące się włosy.

Suszenie

Po umyciu włosów, nigdy nie pocieraj ich mocno ręcznikiem. Zamiast tego o wiele lepiej będzie, gdy lekko je wygnieciesz, aby w ten sposób zebrać nadmiar wilgoci. Na chwilę pozostaw je mokre, aby samoistnie podeschły, a dopiero potem zacznij je suszyć suszarką. Urządzenie trzymaj w dłoni w odległości około 20 cm od głowy i przesuwaj od góry do dołu, tak jak naturalnie rosną. W ten sposób zamkniesz łuski włosów, przez co nie będą się puszyć.

Nawilżanie

Suchych włosów nie powinno się myć zbyt często. Zaleca się ich odświeżanie co minimum trzy dni. Częstsze mycie mogłoby pozbawić ich warstwy sebum, która nawilża i chroni łuski przed wysuszaniem. Do mycia stosuj kosmetyki o działaniu nawilżającym.

Natłuszczanie

W lekko podsuszone włosy wetrzyj trzy krople tzw. suchego olejku albo jedwabiu. Preparaty delikatnie natłuszczą i zapobiegną wysuszaniu i tym samym dodadzą połysku. Suche włosy charakteryzują się matowością.

Wygładzanie

Na czystych, lekko wysuszonych włosach rozprowadź roztwór żelatyny spożywczej. Aby przygotować miksturę łyżkę produktu rozpuść w trzech łyżkach gorącej wody. Następnie zawiń głowę folią, na to nałóż ręcznik frotte i w ten sposób utrzymuj kompres minimum 30 do 60 minut. Następnie dokładnie spłucz roztwór z włosów letnią wodą. Zabieg tzw. laminowania ma za zadanie wygładzić i zmiękczyć włosy. Taki zabieg wykonuj co trzecie mycie włosów.

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.