Jak ubrać noworodka latem?

Niejednokrotnie spotykamy się z opinią, że najlepszą porą na urodzenie dziecka jest lato – kobieta nie musi przebywać ciągle w czterech ścianach z dzieckiem, piękna pogoda zachęca do spacerów, może jednak uśpić czujność najbardziej troskliwej mamy.

Dlatego dzisiaj radzimy, jak przygotować dziecko do spacerów i jak ubrać je latem. Zapraszamy do lektury!

 

Wskazówki, jak ubrać noworodka latem 

Przed pierwszym spacerem dziecko trzeba przyzwyczaić do nowego otoczenia – otwierać okna, oswajać z kolorami, dźwiękami, wyższą temperaturą, od czasu do czasu wystawiać wózek na balkon lub taras, a dopiero w drugim – trzecim tygodniu można zabrać maluszka na pierwszy spacer.

Należy pamiętać, że maleństwo w pierwszych tygodniach życia ma niewykształcony mechanizm termoregulacji, stąd nietrudno o przegrzania, które mogą pojawić się niespodziewanie – nagle rośnie temperatura ciała, dziecko ma biegunkę i mdłości. Niezbędna staje się wtedy konsultacja z lekarzem.

Noworodek odczuwa temperaturę tak samo jak dorosły – więc w upalne dni warto ubrać go w jasne, przewiewne, delikatne ubranko, wchłaniające pot, czapeczkę z dużym daszkiem, który osłoni także oczy, a także mieć dodatkowy zestaw na zmianę – maluszek nie powinien leżeć w wózku w wilgotnych ubrankach. Należy również zadbać o ochronę przed promieniami słonecznymi i owadami – stosując kremy z jak najwyższym filtrem i korzystać z tzw. moskitier.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.