Jak tamować krwotok z nosa

Jak tamować krwotok z nosa?

Jak tamować krwotok z nosa

Jak tamować krwotok z nosa?

Przyczyn krwawienia z nosa może być wiele, np. osłabienie organizmu, nagłe skoki ciśnienia, choroba czy mocne uderzenie w nos. Jeśli krwawienie z nosa wystąpi jednorazowo nie mamy raczej powodów do niepokoju, jednak jeśli sytuacja taka powtarza się często powinniśmy udać się do lekarza i sprawdzić czy nie ma ono związku z jakąś chorobą.

1. Jeśli leci ci leci krew z nosa powinieneś usiąść, a następnie lekko nachylić tułów i głowę ku przodowi. W takiej pozycji krew nie spływa do gardła i zapobiegasz zakrztuszeniu się. W żadnym wypadku osoba z krwotokiem nie powinna się kłaść!
2. Zaciśnij skrzydełka nosa kciukiem i palcem wskazującym. Zanim to zrobisz możesz do dziurek w nosie włożyć np. kawałek waty albo tampony. Takie zaciskanie może trwać nawet 10 min., dlatego co pewien czas puść palce, by zobaczyć czy krwotok się nie zatamował. Jeśli mocno krwawisz wymień waciki w nosie.
3. Namocz ręcznik w zimnej wodzie i zrób z niego okład na kark i szyję. Drugi zimny okład z chusteczki połóż na nasadę nosa.
4. Gdy krwotok uda się zatrzymać przez jakiś czas postaraj się nie robić żadnych gwałtownych ruchów, ani wykonywać czynności, które wymagają wysiłku. W takim przypadku świeży zakrzep może puścić i może pojawić się kolejny krwotok z nosa.

 

Jak tamować krwotok z nosa – wideo porady

Zobacz jak zatrzymać krwawienie z nosa

3.8/5 - (19 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.