Jak silikonować kabinę?

Silikonowanie kabiny ma na celu zabezpieczenie przed wypływaniem wody z kabiny do łazienki.

Dzisiaj mamy dla was kilka wskazówek, jak to zrobić, aby być zadowolonym z efektów swojej pracy przez długi czas. Zapraszamy do lektury!

Porady, jak silikonować kabinę

Warto w tym celu użyć uszczelniacza „sanitarnego”, posiadającego właściwości grzybobójcze, co uchroni nas przed koniecznością szybkiej wymiany zniszczonego przez grzyby paska silikonowego.

Najlepiej jest silikonować kabinę po zewnętrznej stronie, zaklejając styk profili pionowych ze ścianą, brodzika i progu, a także łączenia progu i profili pionowych.

Wewnątrz kabiny należy uszczelnić jedynie odcinek pionowy przy ścianie, zostawiając ok. 10 cm wolnych od samego dołu tuż przy brodziku. Jeżeli całkowicie zasilikowalibyśmy kabinę od wewnątrz, ciecz nie miałaby możliwości spływania niżej i zbierania się w brodziku. Kanały między ścianą i kabiną muszą być drożne, nie wono też przyklejać do ściany czy płytek profili aluminiowych, gdyż utrudniłoby to m.in. ewentualny demontaż.

Nakładając silikon, musimy uzbroić się w cierpliwość. Spoina powinna być równa, dobrze wygładzona, ciągła. Warto też przed przystąpieniem do silikonowania kabiny uważnie przeczytać instrukcję montażu – znajdują się tam najważniejsze informacje związane nie tylko z silikonowaniem, ale także montowaniem i użytkowaniem kabiny prysznicowej.

2/5 - (3 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.