Jak radzić sobie z samotnością?

 Każdy z nas chyba boi się samotności i pragnie mieć kogoś bliskiego. Kiedy czujemy się samotni wszystko wydaje nam się bez sensu, a nasze życie często pozbawione jest celu. Wszyscy pragniemy kochać i być kochani, stworzyć dobry związek, oparty na miłości, bliskości i zaufaniu. Większość z nas pragnie założyć rodzinę, mieć dzieci, wielu przyjaciół. Jednak czasami zdarza się, że pomimo tego, iż otacza nas wielu ludzi odczuwamy samotność i pustkę. Dzieje się tak dlatego, ponieważ istnieją różne rodzaje samotności.

samotnosc

Samotność duchowa

Samotność duchowa to taka samotność, którą zna każdy człowiek, nawet ten, który żyje w szczęśliwym i spełnionym związku, ma cudowną rodzinę i wielu przyjaciół. Jest to zupełnie naturalne, że czasami pomimo tego czujemy się samotnie, gdyż każdy człowiek jest odrębną istotą. Jest to rodzaj samotności, który towarzyszy człowiekowi od początku jego istnienia i zawsze będzie towarzyszył. Tej samotności nie pokonamy nigdy i doświadcza jej każdy z nas, co może być pocieszające dla wielu osób. Oznacza to, że w pewnym sensie każdy z nas bywa samotny.

Jak nie dać się samotności?

Innym rodzajem jest samotność związana z brakiem partnera. Wiele osób mówi, że nie potrafi żyć bez drugiej połowy. Jednak czy warto jest szukać miłości na siłę i być z kimś tylko po to, aby nie być samotnym? Może lepiej zaczekać na prawdziwe uczucie niż pakować się w związek bez przyszłości, który nie opiera się na miłości? Jeśli czujemy się samotni z powodu braku partnera postarajmy się wykorzystać ten czas na realizację naszych planów, pasji. To właśnie będąc samotni najlepiej poznajemy siebie samego, skupiamy się na własnych potrzebach i na głosie swojego serca. Kto wie, może dzięki temu odkryjemy w sobie nowy talent, przeżyjemy nowe doświadczenia, na które nie mielibyśmy szans będąc z kimś w związku. Poświęćmy też czas rodzinie i przyjaciołom, dzięki nim na pewno szybko zapomnimy o samotnych chwilach i miło spędzimy czas. Nie zamykajmy się sami w domu, bo to może jeszcze bardziej nas przygnębiać. Wyjdźmy do ludzi, poznajmy nowe miejsca i nowych ludzi. Może właśnie gdzieś tam czeka na nas ta jedyna, wyjątkowa osoba…

Jak radzić sobie z samotnością – wideo porady

Zobacz co mówi psycholog na temat samotności i niskiej samooceny

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.