Jak prasować?

Spośród rozlicznych obowiązków, z którymi na co dzień przychodzi nam się borykać, z reguły najmniej naszego entuzjazmu budzi prasowanie. Zabieramy się do niego raczej niechętnie, odkładamy je na bliżej nieokreślone „kiedy indziej” – taka sytuacja ma miejsce bardzo często. Jednak prasowania, przynajmniej niektórych rzeczy, nie da się uniknąć, toteż najlepiej będzie, jeżeli po prostu… polubimy je, zwłaszcza dzięki racjonalnemu organizowaniu swojej pracy.

Poniżej radzimy, jak prasować, aby czynność ta sprawiała nam przyjemność. Zapraszamy do lektury!

Wskazówki, jak prasować

Do pomieszczenia, w którym prasujemy, musi mieć dostęp świeże powietrze, gdyż przy czynności tej wydziela się dużo pary. Ważne jest dobre oświetlenie miejsca pracy – światło powinno padać z przodu lub z lewej strony. Deska do prasowania powinna mieć taką wysokość, aby osoba prasująca nie musiała się pochylać, a ręka przesuwająca żelazko była zgięta w łokciu pod kątem prostym. Warto przyzwyczaić się do prasowania na siedząco; wysokość siedziska można regulować poduszką lub kilkakrotnie złożonym kocem, a pod stopy w razie potrzeby – podstawić mały stołeczek.

Istotna jest także sama technika prasowania. Prawie wszystkie tkaniny prasuje się na wilgotno. Jeżeli nie mamy nowoczesnego żelazka z parownikiem lub choćby spryskiwaczem, rzeczy przeznaczone do prasowania zwilżamy tradycyjnymi metodami.

Oceń

One Response

  1. Aleks 4 czerwca 2018

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.