Jak odnowić stare meble ogrodowe?

Jeśli szukasz sposobów na odnowienie mebli zewnętrznych, nie zajmie Ci to wiele czasu. Możesz przywrócić dawną świetność mebli z ogrodu czy tarasu. Oto kilka pomysłów, jak sprawić, by stare meble podczas kolejnego lata wyglądały jak nowe.

1. Oczyść je

Meble ogrodowe są narażone na działanie różnego rodzaju czynników atmosferycznych, więc skorzystaj z głęboko czyszczącego środka. Możesz też oczywiście wykorzystać domowej roboty preparat czyszczący, by przywrócić drewniane czy stare plastikowe meble do życia.

2. Wykorzystaj wełnę stalową

Jeśli masz niemalowane meble metalowe, wyszoruj je wełną stalową, a usuniesz rdzę i wydobędziesz ich blask.

3. Farba w sprayu

Farba w sprayu może zdziałać cuda na metalowych lub drewnianych meblach. Istnieje również specjalny rodzaj farby do mebli tworzywa sztucznego, więc także możesz ją kupić, jeśli jest taka potrzeba.

4. Wizyta w warsztacie lakierniczym dla samochodowym

Profesjonalna farba do samochodów może również być zastosowana na meble ogrodowe. Nada im wysoki połysk. Wystarczy zadzwonić do warsztatu, by upewnić się, że pomalują w nim Twoje meble.

5. Dodaj nową tkaninę lub poduszki

Jest to tani sposób, by meble ogrodowe wyglądały zupełnie inaczej. Użyj ceraty lub obrusa na pokrycie starego stołu albo dodaj nowe poduszki do starego fotela.

meble-ogrodowe1

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.