Jak kupować walizkę?

Kupno walizki nie jest wydatkiem częstym. Zwykle kupujemy ją na lata. Dlatego musi przede wszystkim wyróżniać się solidnością i trwałością, aby mogła znieść każdą,  nawet najbardziej odległą podróż. Wśród wielu kolorów i modeli trzeba wybrać ten, kóry w pełni spełni nasze oczekiwania. 

Jak zatem wybrać taki model, który dobrze sprawdzi się w każdej podróży?

 

Czym się kierować przy kupnie walizki?

Zwróć uwagę na wagę walizki. Musi być jak najlżejsza. W końcu zapakujemy do niej mnóstwo potrzebnych rzeczy. W pociągu bez problemu będziemy mogli ją przenieść, a wybierając się w podróż samolotem będziemy pewni, że nie przekroczymy dopuszczalnego limitu bagażowego na osobę.

Najlepsze są modele na kółkach. Na rynku dostępne są walizki z dwoma albo czterema kółkami. Te ostatnie są bardziej wygodne, ponieważ bagaż można prowadzić przed sobą i w każdej chwili zmienić kierunek prowadzenia. Zwróć uwagę, z czego wykonane są kółka. Najlepsze są te zrobione z kauczuku albo z gumy. Warto wybrać taki model, który ma szeroko rozstawione kółka – to w dużej mierze także ułatwia prowadzenie bagażu. Zapakowana walizka nie będzie chwiała się na boki, zapewniając stabilność.

walizka-na-kolkach

Do wyboru mamy walizki twarde albo miękkie. Najlepiej nasze osobiste rzeczy przed uszkodzeniem chroni ta wykonana z twardego tworzywa sztucznego. Świetnie nadaje się do przewożenia delikatnych przedmiotów, jak choćby szkła. Z kolei walizki, do których produkcji użyto miękkich materiałów, są lżejsze i bardziej wygodne. To właśnie w tego rodzaju modelach odnajdziemy najwięcej przegródek i kieszonek. Dodatkowo mają funkcję powiększenia o kilka centymetrów. Jednak zanim zdecydujemy się na taki rodzaj walizki, sprawdźmy czy materiał jest impregnowany. Wtedy będziemy mieć pewność, że nie będzie przeciekać ani za bardzo przyjmować brudu.

Zwróć uwagę na zamek. Jest to szczególnie ważne, gdy w podróż udajemy się samolotem. Znacznie wygodniejsze są zamki szyfrowane od kłódek, które szybko można zapodziać.

Wnętrze walizki powinno być wyposażone w pasy, dzięki którym zepniemy ubrania. To ważne, ponieważ wówczas nie będą się przesuwać i gnieść. Bardzo wygodne są siatkowe kieszonki oraz przegródki na drobne przedmioty.

Kupuj komplet, jeśli potrzebujesz jednej większej walizki oraz jednej mniejszej. Jak wiadomo, zestaw wychodzi o wiele atrakcyjniej cenowo niż kupno walizek z osobna. Można również przechowywać jedną w drugiej, co jest szczególnie ważne dla osób o nie za dużym metrażem mieszkania. Wtedy będą zajmować o wiele mniej miejsca.

komplet-walizek

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.