Nie tak dawno temu duńskie Koge znano głównie z powodu zanieczyszczeń, których źródłem była fabryka wyrobów gumowych i chemicznych, zlokalizowana na jego peryferiach. Pomimo ładnych, piaszczystych plaż, przyjeżdżało tam niewielu turystów. Jakiś czas temu miejsce znacznie oczyszczono i przedłużono do Koge linię E, należącą do kopenhaskiej sieci kolejowej, co sprawiło, że dobrze zachowane średniowieczne centrum miasta oraz zatoka i plaże, łatwo teraz osiągnąć ze stolicy. Koge jest również dobrą bazą dla wypadów dookoła Półwyspu Stevns, który wysuwa się w morze na południu, tuż za miastem.
Koge najlepiej odwiedzić w niedzielę, kiedy na głównych ulicach miasta odbywają się przeróżne bezpłatne występy od wczesnych godzin popołudniowych. Sporo dzieje się również w barach zlokalizowanych w okolicy portu. Najlepiej wybrać drogę od stacji kolejowej ulicą Jernbanegade i następnie skręcić w lewo w ulicę Norregade, prowadzącą do Torvet – centrum dziennych atrakcji. Na rogu placu znajduje się biuro turystyczne, a po sąsiedzku, przy ulicy Norregade 4, Muzeum Koge, zawierające wiele pozostałości po krwawej przeszłości Koge, w tym na przykład miecz egzekucyjny, który – jeśli można wierzyć opowieściom – dość często był używany na placu Torvet, kojarzonym wówczas z czarami i duchami. Mówi się, że w miejscu dzisiejszego Angelsbank diabeł pojawiał się pod postacią duchownego, żaby, psa i świni, wyrzucił chłopca z łóżka na ziemię, spowodował spuchnięcie jego rąk i wiele innych dolegliwości.
Kiedy jednak zostają zamknięte targowe stragany, magiczna atmosfera placu Torvet opada. Jedna z wąskich, brukowanych uliczek biegnących od placu, z rzędem XVI-wiecznych, na wpół drewnianych kamienic prowadzi do Kościoła św. Mikołaja, na którego wieży wieszani byli piraci złapani w Zatoce Koge. Twarze niektórych aniołów, wyrzeźbione na ławkach kościelnych stojących wzdłuż głównej nawy, pozbawione są nosów. Poutrącali je w połowie XVII wieku pijani szwedzcy żołnierze. Jest tam również chrzcielnica z czarnego marmuru i sosny, która zastąpiła wcześniejszą, sprofanowaną przez pewną kobietę, która dokonała w niej „czynu niegodnego”. Na ulicy Brogade, jednej z wąskich przecznic ulicy Norregade, znajduje się Galeria i Kolekcja Koge, która gości okresowe ekspozycje nowych artystów. Galeria posiada także przekazane jej na własność prace uznanych duńskich plastyków.
Plaże Koge
Miejskie plaże, które w weekendy przyciągają wielu zmęczonych mieszkańców Kopenhagi, rozciągają się wzdłuż zatoki na północ i na południe od miasta. Aby w pełni wykorzystać piaski, najlepiej zatrzymajmy są na jednym z dwóch kempingów położonych za południowymi plażami