5 naturalnych sposobów na powstrzymanie wypadania włosów

Wypadanie włosów zawsze wywołuje wielki stres, ale niektórzy uważają, że przypadłości tej nie da się powstrzymać, gdyż jest ona uwarunkowana genetycznie, zwłaszcza jeśli chodzi o łysienie w pewnym wieku. Jednak dzięki naturalnym sposobom można zahamować wypadanie włosów przynajmniej częściowo.

Zazwyczaj leczenie łysienia generuje wielkie koszty. Dostępne są nawet operacje przeszczepu włosów, ale są one bardzo drogie, więc nie każdy może sobie na to pozwolić. Na szczęście naturalne zabiegi mogą dawać podobne wyniki, a mają minimalne koszty i są o wiele mniej agresywne. Poniżej znaleźć można pięć domowych środków, które zapobiegają wypadaniu włosów i łysieniu w sposób całkowicie naturalny i skuteczny.

[br]

Cytryna
Cytryna jest bardzo często stosowana w leczeniu różnego rodzaju problemów z włosami, nie tylko jeśli chodzi o ich wypadanie, ale też suchość czy nadmierna twardość. Cytryny nie można jednak stosować bezpośrednio lecz zaleca się, by mieszać ją z olejami, na przykład z oliwą z oliwek. Można też zrobić mieszankę soku z cytryny i żelu z aloesu.

Olej rycynowy
Olej ten jest naturalnym środkiem mocno nawilżającym skórę głowy. Pomaga też zapobiegać łysieniu. Wystarczy tylko nałożyć trochę oleju na skórę głowy i wykonać masaż, trzeba jednak robić to regularnie.

Olej kokosowy
Olej ten można stosować bezpośrednio na skórę głowy, gdyż stymuluje on mieszki włosowe do pracy. Dobrze jest zostawić go na noc, a rano umyć głowę. Można też dodać sok z cytryny, by wspomóc dobroczynne działanie oleju.

Aloes
Bez wątpienia aloes jest jednym z najlepszych naturalnych środków zapobiegających łysieniu. Żel z aloesu przyczynia się do wzmocnienia skóry głowy. Wystarczy nałożyć żel na skórę głowy i wykonać masaż, który otworzy mieszki włosowe i dobroczynne substancje lepiej się wchłoną oraz zahamują wypadanie włosów.

Ocet jabłkowy
Ocet taki zawiera siarkę i składniki odżywcze, które przeciwdziałają utracie włosów, najlepiej jest więc stosować go na obszarach dotkniętych problemem.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.