Sprawdzone sposoby na usunięcie tłustej plamy. Z tymi trikami już nie będziesz mieć z nimi kłopotów

Wiele jest plam trudnych do usunięcia, ale tłuste plamy są szczególnie uciążliwe. Internet jest pełen porad i szalonych strategii, ale skąd można wiedzieć, które z nich są wartościowe, a które są po prostu stratą czasu? Zapoznaj się z trikami, które przedstawiamy. Są wypróbowane i naprawdę działają.
Istnieje mnóstwo strategii usuwania tłustych plam, ale najczęściej przytaczane przez strony z poradami to kreda, lakier do włosów i aloes. Tradycyjnym sposobem jest też domowej roboty środek czyszczący – pasta wykonana z nadtlenku wodoru, płynu do mycia naczyń i sody oczyszczonej.

 

Kreda

Korzystanie z kredy do usuwania tłustych plam jest jednym z bardziej popularnych sposobów. Technika jest prosta:
– weź kawałek białej kredy,
– skrusz ją na plamę, uderzając nią. Pokryj dokładnie każdy fragment plamy,
– pozostaw kredę, by zaabsorbowała zabrudzenie,
– strzepnij kredę. Nałóż ją ponownie jeśli uważasz, że jest to konieczne,
– upierz ubrania jak zwykle.

Ta strategia jednak może działać nie w pełni skutecznie. Plama na pewno stanie się mniej widoczna i jeśli ktoś nie wie, gdzie jej szukać, może jej nie zauważyć, ale może nie zostać całkowicie usunięta. Tarcie kredy może też sprawiać pewien problem oraz sporo bałaganu. Poza tym sztuczka ta działa najlepiej, gdy zastosuje się bezpośrednio po zabrudzeniu odzieży, a nie na zaschnięte plamy.

Lakier do włosów

Innym zaskakującym, ale popularnym sposobem na usuwanie tłustych plam jest lakier do włosów. Aplikacja jest podobna do aplikowania kredy:

– nałóż lakier do włosów na całe plamy,
– wetrzyj dokładnie,
– pozostaw do wyschnięcia.

Jest to sposób zwykle lepszy niż kreda. Plama może nie zniknąć całkowicie, więc nie jest to metoda doskonała ani magiczne rozwiązanie, ale można pozbyć się najbardziej widocznej plamy i sprawić, że będzie znacznie mniej zauważalna. Rozczarowujący może być fakt, że wydaje się, iż plama całkowicie zniknęła kiedy odzież jest mokra, ale można ją zauważyć ponownie, gdy się ją wysuszy.

Aloes

Czyżby składnik, który jest dobry dla skóry, może być skuteczny do usuwania plam? Internet jest na ten temat przekonany, gdyż rada ta pojawia się na różnych stronach z poradami. Kroki są, podobnie jak w przypadku kredy i lakieru do włosów, dość proste:

– namocz odzież, która została zaplamiona jakiś czas temu, i pozostaw przez około 20 minut do pół godziny,
– wyciśnij sok z aloesu na plamę,
– wetrzyj dokładnie,
– pozostaw do całkowitego wyschnięcia.

Metoda ta jest naprawdę magiczna. Nie wiadomo, dlaczego to działa, ale ważne jest, że rzeczywiście usuwa plamy. Nie zostaje po nich ślad, a metoda jest niezwykle łatwa do zastosowania.

 

Domowy odplamiacz

Opiera się on na klasycznych domowych metodach i materiałach: nadtlenku wodoru, sodzie, płynie do mycia naczyń i szczoteczce do zębów. Składniki należy połączyć ze sobą, by uzyskać pastę:

– polej plamę nadtlenkiem wodoru,
– dodaj kilka kropel płynu do mycia naczyń,
– posyp sodą,
– użyj szczoteczki do szorowania plamy. Jeśli pasta jest zbyt rzadka, dodaj więcej sody, a jeśli jest zbyt gęsta, dodaj więcej nadtlenku wodoru,
– pozwól paście pozostać na plamie przez pół godziny do godziny,
– upierz jak zwykle.

Jest to całkiem dobry, ale nie doskonały sposób. Trudne plamy mogą zostać usunięte znacząco, ale nie do końca. Lepiej jest też pozostawić pastę na plamie przez dłuższy czas i użyć większej ilości składników, by dobrze się pieniła podczas szorowania.

Zdecydowanie najlepszym sposobem jest więc aloes. Nie tylko jest to metoda skuteczna, ale też bardzo prosta w stosowaniu, naturalna i delikatna. Zapewnia też piękny zapach.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.