Jak zwalczyć trądzik w domu?

Jak skutecznie pozbyć się trądziku w domu?

Jak zwalczyć trądzik w domu?

Jak zwalczyć trądzik w domu?

Nie na każdego domowe sposoby pozbywania się trądziku działają z taką samą skutecznością, jednak warto spróbować, bo jest to o wiele tańsze od różnorodnych specyfików, które możemy nabyć w aptekach, a ponadto wszystkie składniki potrzebne do takiej kuracji możemy znaleźć u siebie w domu.

Poniżej podpowiadamy, jakich domowych sposobów można spróbować, podejmując walkę z trądzikiem.

Parówki ziołowe sposobem na oczyszczenie cery

Jednym ze sposobów walki z trądzikiem są zioła. Warto skorzystać z parówek ziołowych, które to doskonale oczyszczają skórę i mogą się okazać pomocne na początku każdego zabiegu mającego na celu zwalczenie trądziku. Aby sporządzić taką parówkę należy w garnku zaparzyć szałwię, kwiat lipy i rumianek, a następnie pochylić twarz nad parującymi ziołami.  Istnieje także możliwość sporządzenia z takich ziołowych mikstur preparatów do przemywania cery.

Dobroczynna moc drożdży

Wśród nastolatków walczących z trądzikiem przy pomocy domowych sposobów dobrą sławą cieszą się drożdże, a szczególnie browarniane , choć piekarskie też przynoszą zadowalające rezultaty.  Ich dobroczynna moc polega głównie na tym, że zawierają witaminę B i cynk, a są to składniki wpływające pozytywnie na cerę. Ich zbyt mała ilość może doprowadzić do powstawania pryszczy.  Są dwa sposoby na stworzenie zabiegu antytrądzikowego z drożdży. Jednym z nich jest maseczka, przy czym należy dodać także oliwę kosmetyczną lub oliwę z oliwek. Kolejnym sposobem jest zrobienie napoju pitnego z drożdży, przy czym należy pamiętać o tym, aby drożdże zalać wcześniej wrzątkiem czy też mlekiem.

Antytrądzikowa cebula

Stosowanie cebuli dobrze sprawdza się przy pojedynczych pryszczach. Wtedy pełni ona rolę preparatu punktowego. Swoją skuteczność zawdzięcza obecnych w niej substancji, które mają działanie antybakteryjne. Tak więc cebula poprzez swój skład walczy z drobnoustrojami powodującymi powstawanie wyprysków naskórnych.

Słodka walka z trądzikiem czyli miód

Miód posiada niezwykle skuteczne właściwości zwalczania trądziku. Wykazuje działanie antybakteryjne oraz dostarcza skórze cennych składników odżywczych, których zbyt mała ilość może być głównym powodem występowania zmian skórnych w postaci trądziku. Aby złagodzić podrażnienia i zniwelować pryszcze, należy sporządzić maseczkę z miodu.

Wielofunkcyjny aloes

Jak wiadomo, sok z aloesu ma wiele właściwości. Posiada ogromną ilość witamin i minerałów cennych dla naszego organizmu. Jest stosowany w przeróżnych sytuacjach jako doskonały naturalny lek. Sprawdza się także w walce z trądzikiem. Koi podrażnienia cery, nawilża ją i odżywia, a ponadto zapobiega zapaleniom. W aptekach można dostać żel aloesowy, jednakże z łatwością możemy go sami pozyskać, wyciskając z liści rośliny, przy czym zaoszczędzimy kilka złotych.

Woda utleniona najgorszym sposobem na trądzik!

Istnieją osoby wykorzystujące wodę utlenioną jako preparat do walki z wypryskami. Wykazuje ona działanie antybakteryjne, ale także widocznie wysusza cerę. W pierwszym etapie kuracji preparat ten działa zadowalająco, jednak po dłuższym czasie stosowania można z łatwością zauważyć, że skóra staje się mocno przesuszona. Tak sucha skóra prowadzi do uaktywniania się gruczołów łojowych, a te swoim wzmożonym działaniem zatykają pory. Tym sposobem można tylko pogorszyć kondycję swojej cery, dlatego kategorycznie nie powinno się używać wody utlenionej jako preparatu mającego zwalczyć trądzik.

Cynamon przyprawą antyseptyczną

Cynamon posiada właściwości antyseptyczne. Z tego powodu często znajduje zastosowanie w kuracjach antytrądzikowych. Jedyną wadą jest fakt, iż maseczka z cynamonu może powodować pieczenie skóry i jej silne podrażnienia. Czasami nie pomaga nawet dodanie do takiej maseczki jogurtu naturalnego.

* * * * *

Istnieje wiele sposobów, aby zwalczyć trądzik domowymi sposobami, jednak należy pamiętać, że nie każda kuracja jest tak samo skuteczna dla wszystkich osób. Niektóre zabiegi z wykorzystaniem naturalnych składników, dostępnych w naszych domach, mogą powodować niespodziewane efekty, tj. silne podrażnienia, pieczenie, występowanie kolejnych wyprysków czy zaczerwienienia. Plusem takich zabiegów jest to, że zaoszczędzamy pieniądze, bo produkty kupowane w aptekach często kosztują niemało. Nie należy jednak przeceniać dobroczynnych wpływów natury i oczekiwać nie wiadomo jakich efektów. Najlepszym wyjściem jest stosowanie naturalnych sposobów jednocześnie z preparatami z apteki.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.