Jak zamknąć konto w PKO BP?

Jeżeli masz konto w banku PKO BP, ale z jakiegoś powodu nie jest Ci ono już potrzebne, powinieneś podjąć decyzję o jego zamknięciu – dzięki temu unikniesz kumulowania się opłat za prowadzenie rachunku, które będą naliczane, nawet jeżeli na koncie nic się nie będzie działo – nie będzie ani przelewów przychodzących, ani wychodzących. Nie jesteś pewien, od czego powinieneś zacząć likwidację rachunku w PKO BP?

pko bank polski

Dobrze trafiłeś – dzisiaj przygotowaliśmy dla Ciebie garść porad odnośnie do tego, jak zamknąć konto właśnie w tym banku.
Likwidacja konta w PKO BP krok po kroku
Bank PKO BP jest największym i najstarszym polskim bankiem i właścicielem banku online – INTELIGO. W celu zlikwidowana rachunku w banku PKO BP, musisz złożyć pisemny wniosek w placówce banku, najlepiej tej, w której założyłeś swój rachunek. W innym wypadku cała procedura może się przedłużyć, gdyż konieczne będzie przesłanie dokumentów do oddziału prowadzącego drogą korespondencyjną. Okres wypowiedzenia umowy wynosi do 14 dni, przed zamknięciem konta musimy uregulować wszystkie zobowiązania, sprecyzować, co ma się stać z naszą gotówką po zamknięciu rachunku, a także oddać wszystkie wydane do zamykanego rachunku karty.

Podobnie jak w PEKAO SA, także PKO BP opłaty związane z likwidacją konta zależą od jego wieku. Jeżeli konto ma więcej niż 3 miesiące, likwidacja rachunku będzie darmowa, jeżeli mniej niż 3 miesiące, trzeba uiścić opłatę, wynoszącą od 20 do 100 zł, której wysokość zależy od rodzaju zamykanego rachunku.

Przydatne dokumenty

Aby złożyć wniosek o zamkniecie rachunku, trzeba udać się do oddziału banku PKO BP i złożyć wypowiedzenie. Polecamy też uważną lekturę regulaminu rachunków oszczędnościowo-rolziczeniowego. 

3.7/5 - (3 votes)

Tagi:

  • jak zamknąć konto w pko
  • Zamkniecie Konta PKO

2 komentarze

  1. wojtek 23 maja 2014
  2. Ryszard 23 lutego 2015

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.