Jak wybrać dobrą i tanią pożyczkę?

Święta, Sylwester, ferie czy wakacje. Zazwyczaj ich organizacja wymaga od nas większych nakładów finansowych, których najczęściej nie posiadamy. Wówczas trzeba posiłkować się pożyczką.

bank

Jednak gdzie szukać najlepszych ofert z małą ratą i niskimi odsetkami?

Przed podpisaniem jakichkolwiek dokumentów, warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej pożyczki. Takiej decyzji nie można podejmować impulsywnie, pod wpływem chwili. Dobrze jest porównać oferty kilku banków. Wtedy można znaleźć tani kredyt konsumencki. Można też skorzystać z gwarancji niższego oprocentowania, którą oferuje Bank Millennium. Dzięki niej, nawet po podpisaniu umowy, oprocentowanie pożyczki zostanie zmniejszone, jeżeli inny bank zaproponuje nam lepsze. W takim przypadku dostaniemy też zwrot różnicy już zapłaconych odsetek.

Decyzja

Dobrze jest sprawdzić, w jakim czasie dostaniemy odpowiedź z banku. Czasem wystarczy jedna wizyta. Składamy oświadczenie o wysokości zarobków i wydruk wyciągu potwierdzającego przelew wynagrodzenia, a bank może podjąć decyzję w 15 minut. Pieniądze dostaniemy nawet w ciągu 2 dni. Jeżeli jesteśmy zatrudnieni na umowę o dzieło lub zlecenie, też możemy starać się o kredyt. Są banki, które akceptują wiele różnych źródeł dochodu, warto więc sprawdzić, które udzielą pożyczek osobom zarabiającym na podstawie takich umów.

Warunki

Warunki pożyczki powinny być elastyczne. W praktyce oznacza to, że klient ma możliwość wyboru dnia spłaty, na przykład może to być dzień, w którym otrzymuje wynagrodzenie.  Nie narażamy się na to, że gdy trzeba spłacić ratę, nie mamy już pieniędzy na koncie.

Ważne jest też, żebyśmy mogli rozłożyć sobie raty na dowolnie długi czas. Możemy wtedy dopasować ich wysokość do naszych realnych możliwości.

pozyczka

Bank a parabank

W parabankach wymagania są niższe, szanse na otrzymanie kredytu większe, ale odsetki bywają bardzo wysokie. Poza tym, parabanki nie zawsze są wiarygodne. Nie obowiązują je przepisy prawa bankowego. Przed podpisaniem umowy koniecznie trzeba ją dokładnie przeczytać i przejrzeć tabele opłat. Zabiera to mnóstwo czasu, ale stanowi zabezpieczenie na wypadek ewentualnych kłopotów.

Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim mamy 14 dni na to, aby odstąpić od umowy, bez podawania przyczyny. Natomiast na zwrot pieniędzy 30 dni, licząc od dnia złożenia swojego oświadczenia. Jednak kwotę kredytu trzeba oddać wraz z odsetkami.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.