Ralph Lauren Canada ;One is to choose a plain colour of Polo,ralph lauren outlet such as Black, Navy or White - ralph lauren canadaselecting a colour of garment on which your corporate logo colours will look good when embroidered.ralph lauren canada outlet This can sometimes be preferable to buying an off-the-shelf garment in an unusual shade because fashions change and just because yourpandora canada company's shade of lime green is in vogue today this may not be the case in two years time.http://www.cefrank.com.au Manufacturers of off-the-shelf Tiffany Sale'stock' garments tend to change their ranges from time to michael kors outlet uktime and may choose to drop a colour if it is no longer considered popular.cheap burberry Ask your supplier and they should be able to tell you which colours Cheap Pandora Charmsare likely to remain available or which are in doubt.The second option,www.rvaq.ca if you have a sufficiently large requirement, is to have a Polo Shirt manufactured for your staff uniform in a bespoke colour. Manufacturing a bespoke embroidered Polo Shirt, opens up a wealth of possibilities regarding colour matching to your main corporate colour, Tiffany Saleembroidery branding, trims & detailing but this option is usually only viable from 300 to 500 pieces for a single colour garment or 1,000 Cheap Tiffany Salepieces upwards for more complex designs.
Ralph Lauren Online Store : http://www.traditionalart.co.uk| Cheap Polo Ralph Lauren UK Outlet Online

Jak pokonać tremę?

trema

Jak pokonać tremę?

Masz uczucie, że żołądek przekręca Ci się na drugą stronę i w dodatku serce wali Ci jak oszalałe? Spocone dłonie i trzęsące się z nerwów kolana sprawiają, że z trudem możesz wypowiedzieć z siebie słowo. To niestety trema, z którą na szczęście można sobie poradzić.

Sprawdź, jak!

Przyczyny tremy

Trema często pojawia się w sytuacjach dla nas stresujących. Rozmowa z szefem, ważny egzamin czy prowadzenie konferencji – momenty, w których jesteśmy poddawani ocenie powodują, że nawet najbardziej pewne siebie osoby zaczynają się denerwować. I wbrew pozorom ma swoje dobre strony, motywuje nas do działania, aby dać z siebie maksimum swoich możliwości. Schody zaczynają się w momencie, kiedy trema staje się zbyt silna, wówczas zamiast pomagać – zaczyna przeszkadzać.

Jednak opanowanie tremy to sztuka do nauczenia i przy odrobinie dobrych chęci i samozaparcia można ją zdobyć. Wystarczy pewien trening. W poniższym artykule poznasz proste sposoby oswojenia się ze stresem.

Rozmowa z przełożonym

Nieoczekiwanie szef wzywa Cię do swojego gabinetu. Ty zachodzisz w głowę, czego on może chcieć? Przecież raport za ostatni miesiąc wykonany został na czas, bieżące obowiązki także zostały należycie wykonane.

trema1Aby zmniejszyć lęk przed spotkaniem, zapytaj szefa wprost, w jakim celu wzywa Cię do siebie. Być może sprawozdanie, które ostatnio mu dałaś zawiera kilka błędów, które trzeba poprawić. Jeśli będziesz znać cel spotkania, trema będzie o wiele mniejsza. Będziesz mieć chwilę, aby do rozmowy się przygotować. Rozmowy z pracodawcami nie należą do najłatwiejszych, dlatego ciężko tu mówić o swobodzie wypowiedzi. Jeśli czujesz narastające napięcie, najlepiej wyjdź na chwilę na świeże powietrze, zaczerpnij kilka głębszych wdechów, które dotlenią i rozluźnią mózg.

Pamiętaj, że spotkanie to nie przesłuchanie. Jeśli czujesz, że to Ty masz rację, podejmij dyskusję. Przecież szef nie zawsze musi mieć rację. Nie zniechęcaj się nawet wtedy, kiedy zaczynasz widzieć stres w zachowaniu przełożonego. To znak, że to on teraz ma tremę. Niech Wasze spotkanie będzie miało charakter wymiany informacji. Aby poczuć się pewniej pamiętaj o utrzymywaniu stałego kontaktu wzrokowego, uśmiechu, a także o wyprostowanej sylwetce ciała, która świadczy o pewności siebie.

Pozytywne myślenie

Pozytywne nastawienie potrafi zdziałać cuda! Kiedy to Ty chcesz porozmawiać z szefem, wcześniej spróbuj ją sobie wyobrazić. Niech przebiega w pomyślnej atmosferze. Uwzględnij swoja postawę, mimikę, gesty, wygląd oraz ton głosu. Nieustannie wyobrażaj sobie, że wszystko przebiega zgodnie z planem, a w oczach przełożonego zaczyna pojawiać się zainteresowanie. To skuteczna metoda na zmniejszenie strachu oraz przyjęcie pozytywnego nastawienia stojąc przed drzwiami gabinetu szefa.

Wyznacz sobie cel, który będzie ściśle uzależniony od Ciebie. W końcu nie masz wpływu na wszystko, co się w danym dniu dzieje. Szef może mieć zły nastrój i wtedy cokolwiek nie zrobisz, zapewne spotka się z jego dezaprobatą. Owym celem może być przekazanie tego, co masz do powiedzenia albo zachowania asertywne.

Publiczna prezentacja

Masz do przedstawienia ważny projekt. Choć jego przygotowanie było pracochłonne, to jednak jego przedstawienie jest dla Ciebie zadaniem o wiele trudniejszym. Publiczne wystąpienia zazwyczaj wzbudzają w nas stres. To nowa sytuacja, nowi ludzie, którzy niewiadomo, jak mogą się zachować. Jak sobie poradzić w takim momencie?

Przede wszystkim oswój się wcześniej z publicznością. Jeśli są to współpracownicy z firmy, możesz wcześniej z nimi porozmawiać, pożartować i pośmiać się. Wówczas rozluźnisz się, przez co wystąpienie stanie się o wiele łatwiejsze.

Możesz zrobić sobie relaksujący masaż twarzy. Opuszkami palców obu dłoni wykonuj koliste ruchy w kierunku od środka twarzy na zewnątrz. Przejedź po brwiach, czole i pod oczami. Taka czynność rozluźni mięśnie twarzy. Uśmiechnij się do siebie. Mózg odczyta to jako sygnał, że dzieje się coś miłego i wówczas poziom stresu opadnie. Pomyśl o czymś miłym i przyjemnym, to także odwróci uwagę od stresującego wystąpienia. Przypomnij sobie zagraniczne wakacje albo prezent urodzinowy od męża. To świetny sposób na to, aby nabrać dystansu do całej sytuacji.

Pamiętaj o swoim wyglądzie. Ubierz się wygodnie, umaluj, zadbaj o fryzurę. Poczucie atrakcyjności zmniejszy poziom stresu i łatwiej przebrniesz przez trudną sytuację. Przed prezentacją potrenuj przed lustrem. Możesz nawet nagrać się na dyktafonie. Wówczas sprawdzisz, czy mówisz wyraźnie i zrozumiale.

Popracuj nad mową ciała. Wyprostuj się, ręce trzymaj opuszczone. Jeśli trzęsą Ci się dłonie, chwyć w rękę długopis. Pamiętaj, aby nie bujać się na nogach ani nie dotykać rękoma twarzy – to sygnały świadczące o Twojej niepewności.

Zrób coś oryginalnego. Możesz zacząć: „Witam, mam tremę, ale liczę, że z waszą pomocą pójdzie mi świetnie”. Ty się rozluźnisz, a Twoja publika pomoże Ci swoją naturalnością.

Jak pokonać tremę? 5.00/5 (100.00%) 1 vote

Podobne porady:

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz

Ralph Lauren Online Store : http://www.traditionalart.co.uk| Cheap Polo Ralph Lauren UK Outlet Online
Operating triplegforcemargin has beenRalph Lauren Australia Ralph Lauren Ralph Lauren Corp.rathehouse Group weakness,Cheap Ralph Lauren the company said operating ninacasianoprofit margin fell mainly by the impact of long-term investment strategy.Polo Ralph Lauren Sale Second quarter Ralph Lauren Ralph Lauren Corp.ovcwa Group launched the Polo for women, and opened its first store in New York's Fifth Avenue during the same time in Greater China has opened its first flagship store for men and women overall. Second quarter operating costs Ralph Lauren Ralph Lauren Corp. Group rose 7.2 percent,inhalents higher than the income growth from the same period lastRalph Lauren Outlet year of $ 789 million to $ 846 million US dollars. Second quarter Ralph Lauren Ralph Lauren Corp. Group's total revenues increased 4.1 percent, from last year's $ 1.915 billion to $ 1.994 billion US dollars over the same period. By channel,Ralph Lauren Australia Outlet Direct channel in the second quarter same-store sales growth of 1%, with international markets and electricity supplier channels have double-digit growth in the second quarter of the channels recorded a total revenue of $ 1.006 billion, compared with $ 944 million a year earlier, an increase of 6.5%. wholesale channel revenue increased 1.7%, from the prior year $ 928 million a year earlier to $ 934 million.