Jak najszybciej nauczyć się angielskiego?

Znajomość języków obcych jest obecnie niezbędna do tego, aby znaleźć dobrą pracę, podróżować, odnaleźć się w wirtualnym świecie, gdzie wiele poradników, serwisów, programów nie zostało przetłumaczonych na język polski. Uczymy się więc już od podstawówki języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego… ale nie zawsze jesteśmy w stanie opanować w czasie lekcji język obcy w stopniu zadowalającym.

Jak więc nauczyć się języka angielskiego w tempie ekspresowym, np. przed wyjazdem za granicę czy ważnym spotkaniem? Czy jest to w ogóle możliwe? Udzielamy odpowiedzi poniżej.

Szybka i skuteczna nauka języka angielskiego

Na początek należy zaznaczyć, że szybkie nauczenie się doskonale języka angielskiego w ciągu np. kilku tygodni nie jest możliwe. Oczywiście, będziemy w stanie opanować najważniejsze zwroty czy porozmawiać na proste tematy, jednak nadal nie będzie to poziom pozwalający powiedzieć, że język znamy.

Nauka angielskiego, jak i każdego innego języka, jest bowiem procesem wymagającym czasu, pracy, kontaktu z językiem, słuchania wzorów wymowy, wypowiadania się po angielsku itp.

Oczywiście każdy jest inny i są osoby, które język opanują szybciej, są i takie, które nigdy nie nauczą się płynnie mówić po angielsku.

Przystępując do nauki języka angielskiego, należy najpierw znaleźć w sobie motywację i chęć do rzetelnego poznawania nowych słówek, zasad wymowy, konstrukcji gramatycznych, zwrotów itp. Jedynie wytrwałość i poświęcanie językowi obcemu odpowiedniej ilości czasu mogą przynieść satysfakcjonujące efekty.

Nauka na kursie

Możemy zapisać się na kurs języka w jednej z wielu funkcjonujących obecnie szkół językowych. Ma to wiele plusów, m.in. to, że ktoś będzie kontrolował nasze postępy, radził, w jaki sposób uczyć się języka, poprawiał nasze błędy, motywował do nauki itp. Otrzymamy też materiały adekwatne do metody stosowanej w wybranej przez nas szkole. To, jak szybko nauczymy się języka, chodząc na zajęcia w szkole językowej, zależy od częstotliwości zajęć w tygodniu, a także od naszego osobistego zaangażowania i pracy włożonej w naukę poza lekcjami.

Nauka w domu

Inna droga to nauka języka angielskiego w domu. Kupujemy dowolny podręcznik (na takim poziomie, jakiego chcemy się nauczyć, mając na uwadze również naszą obecną znajomość języka), koniecznie z płytą, na której będziemy mieć wzór prawidłowej wymowy słówek, zwrotów, poleceń itp., i „przerabiamy” go dokładnie, kładąc szczególny nacisk na wymowę i zrozumienie wypowiadanych treści.

Potem można kupić sobie audiobook z książką po angielsku oraz z wydrukowaną jej treścią i czytać ją w podobny sposób – głośno, akapitami, usiłując powtarzać poszczególne zdania/akapity tak długo, aż wypowiedź będzie poprawna, płynna.

3.9/5 - (20 votes)

One Response

  1. Anna Serbon 28 czerwca 2015

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.