Jak ćwiczyć w kuchni?

Jeżeli nie masz czasu na codzienną gimnastykę czy uprawianie sportu, wcale nie oznacza to, że całkowicie musisz zrezygnować z ćwiczeń fizycznych. Możesz zadbać o zdrowie i jędrność swojego ciała nawet podczas banalnych czynności, takich jak np. zmywanie naczyń.

W jaki sposób ćwiczyć w kuchni, pomiędzy codziennymi obowiązkami? Podpowiadamy dzisiaj :)

Tańcz!

Możesz dodać sobie energii w czasie wykonywania codziennych obowiązków, słuchając ulubionej muzyki. Zadbaj o to, żeby mieć trochę miejsca w kuchni, włącz ulubioną muzykę i poruszaj się w rytm muzyki w czasie gotowania czy pieczenia. Taniec jest najłatwiejszą i chyba najbardziej indywidualną formą ćwiczeń i może Ci pomóc spalić zbędne kalorie w czasie – paradoksalnie – przygotowywania posiłków.

Rób pompki

Aby zadbać o silne, mocne ramiona, możesz w czasie pracy w kuchni zrobić sobie przerwę na… pompki. Rób ich kilka-kilkanaście dziennie, stając w odległości dwóch kroków od blatu i wspierając się o niego rękami tak, aby biodra znalazły się w jednej linii z grzbietem. Nie rozstawiaj zbyt szeroko ramion, napnij mięśnie brzucha i całe ciało i ugnij, a następnie wyprostuj ręce w łokciach. Pamiętaj, aby nie ruszać innymi częściami ciała i nie zmieniać ich pozycji – pracują tylko mięśnie rąk!

Rozciągaj się

Rozciąganie się możliwe jest właściwie wszędzie, także w kuchni. Stań w lekkim rozkroku, pochyl tułów w przód i dotknij stóp dłońmi. W tej pozycji pozostań przez chwilę, jeżeli masz trochę miejsca, zrób kilka kroków. Powtórz kilka razy.

Stań w rozkroku, unieś w górę jedną rękę, zegnij ją maksymalnie w łokciu. Drugą ręką złap za łokieć i przeciąg go za głowę. Powtórz na każdą stronę po kilka razy.
Stań na lewej nodze, oprzyj się prawą ręką o ścianę lub blat w kuchni. Prawą nogę ugnij w kolanie i złap prawą ręką w kostce. Przyciągnij ugiętą nogę maksymalnie do góry, powtórz po kilka razy na każdą ze stron.

Stań przy ścianie, wyprostuj ramiona, oprzyj je o ścianę na wysokości pasa. Pochyl tułów w taki sposób, żeby Twoje plecy razem z ramionami były równoległe do podłogi, wykonaj lekki skłon tułowia, nie zmieniając ułożenia ramion.

Rób przysiady

W czasie załadowywania zmywarki możesz także zrobić kilka przysiadów. Za każdym razem, kiedy będziesz sięgać po kolejny zabrudzony talerz, zrób pełny przysiad. Podobnie możesz postępować podczas rozładowywania zmywarki, a także innych czynności, a także w czasie krótkich przerw w kuchennych obowiązkach.

Ćwicz pośladki, uda i łydki

Zmywając naczynia, możesz zadbać o swoje pośladki. Spinaj je na kilka-kilkanaście sekund kilkanaście razy, a zwiększych ich jędrność. Możesz także, unosząc w górę pięty, stawać na palcach przynajmniej 10 razy pod rząd. Wzmocni to mięśnie nóg, zwłaszcza łydek, rozciągnie je i wpłynie korzystnie na ich wygląd.

Sprzątaj!

Nie unikaj przecierania kuchennych blatów, przetarcia lodówki, sprzątania w szafkach itp. W czasie każdej z tych czynności możesz wykonywać różne własne, wymyślone przez siebie ćwiczenia rozciągające, a nawet bez ćwiczeń spalisz sporo kalorii. Polecamy!

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.